“Bir Hayal Gerçeğe Dönüşecek!” Diyen Altcoin Fiyatı Fırladı!

Lider kripto Bitcoin, bugünkü işlem seansında 65.000 dolar direnç sınırını aştı. BTC borsa yatırım fonlarından gelen güçlü talep beklentisiyle üst üste ikinci gün kazanç elde etti. Bu pozitif atmosferde bir altcoin projesi gizemli bir mesajın ardından dikey çıkış yaptı.

Bir hayalin gerçek olacağından bahsetti, altcoin fiyatı fırladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada boğalar koşuya devam ediyor. Lider kripto Bitcoin 65 bin dolarlık kritik seviyeyi aştı ve ATH yolunda ilerliyor. Bu arada altcoin piyasasında meme coin rüzgarı esiyor. Bunun yanında güç gösteren başka projeler de var. Bunlardan birisi de internet özgürlüğünü geliştirmek için yeni, esnek, izinsiz teknolojiler inşa eden ve finanse eden, topluluk tarafından yönetilen bir ağ olan Radworks’un yerel tokeni RAD oldu. Altcoin projesinin ekibi, bir hayalin gerçeğe dönüşeceğini ima eden bir paylaşım yaptı. Ayrıda, bunun uzun zamandır geliştiricilerin hayali olduğunu belirtti. Bu bağlamda ekip, resmi X hesaplarından şu paylaşımı yaptı:

Radworks için yeni bir dönem bu ay başlıyor. Egemen bir geliştirici yığını hayali yakında gerçeğe dönüşecek. Çok uzun süre sessiz kaldık.

Haberin ardından altcoin fiyatı dikey bir çıkış yaptı. RAD gün içinde 2,25 dolar seviyelerinden 2,50 dolar seviyesinin üzerine sıçradı. Yazı sırasında RAD, günlük bazda yaklaşık %13 artışla 2,52 dolardan işlem görüyordu.

RAD günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Boğa çılgınlığının ortasında piyasaya akın var!

Bitcoin Kasım 2021’den bu yana en yüksek seviyesi olan 65.614 dolara ulaştı. Bu arada, köpek temalı meme coin’leri Shiba Inu ve Dogecoin yükselişini sürdürüyor Yatırımcılar ve traderlar boğa çılgınlığının ortasında kripto para satın almak için acele ediyor. Bu nedenle kripto piyasası büyük bir fon akışına tanık oluyor. Kripto analisti Ali’ye göre, Ekim 2021’den bu yana en yüksek sermaye girişi olan kripto piyasasına yaklaşık 48,54 milyar dolar akıyor.

Analist, bu iddiasını desteklemek için “toplam piyasa gerçekleşen değer net pozisyon değişikliğini” gösteren bir Glassnode grafiği paylaştı. 2 Mart’ta, ABD doları cinsinden 30 günlük pozitif sermaye girişi toplam 48,541 milyar dolar oldu. Bitcoin ve Ethereum’un dolar cinsinden net pozisyon değişikliği 43,57 milyar dolar. Ekteki grafik, piyasanın şu anda bu rakamlara yakın seyrettiğini gösteriyor.

Bitcoin’e yönelik bu çılgınlığın temelinde, Bitcoin ETF’lerinden gelen doyumsuz talep yatıyor. Bitcoin son 12 ayda %186’nın üzerinde değer kazandı. ABD Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinden bu yana, aralarında BlackRock Inc. ve Fidelity Investments’ın da bulunduğu en büyük isimlerden bazıları net 7,35 milyar dolar yatırım yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x